Kim K. ve Madonna’nın Oksijen Cilt Bakımı

Maldivler’de kaldığımız otelin spası daha önce hiç duymadığım Avustralya’lı bir marka ile cilt bakımı yapıyordu; Intraceuticals. İçerik listesine şöyle bir baktıktan sonra markayı hemen sevdim. Ayrıca deneyimlerime bakarsak Avustralya markaları güneşin etkileriyle savaşan ürünler yaratmayı ve aktif içerikleri kullanmayı çok iyi başarıyor. Menüde dört farklı oksiyen bakımı vardı, kısaca:

Opulence, ışıltı ve sakinleştirme

Rejuvenate, nemlendirme ve çizgiler

Atoxelene, sıkılaştırma ve gerginleştirme

Clarity, akne ile savaşma ve rahatlatma

Şunu söylemem gerekir, daha önce hiç böyle bir cilt bakımı yaptırmamıştım, bu yüzden sonuçları merak ediyor ama dürüst olmak gerekirse böylesi bir şey hiç beklemiyordum. Videoda görebileceğiniz gibi cilt tonum tamamen eşitlenmişti (göz altlarım bile!) ve herşey çok daha dolgun ve genç görünüyordu.

Bana bakımı uygulayan bayan bu bakımın Madonna’nın vazgeçilmezi olduğunu söyledi ve biraz araştırınca gördümki sadece o değil Miranda Kerr,Fergie, Naomi Campbell ve tabi ki Kim Kardashian da bu bakımı yaptırıyormuş.

Özünde, saf oksiyen kullanarak hyaluronic asit (ciltte zaten bulur nem tutmaya yarar) ve seçtiğiniz bakıma uygun serumun cildin yüzeyine uyguladığınız herşeyden daha derine inmesini sağlıyorlar. Hiç bir acı yok, bazen biraz gıdıklıyor ama genel deneyimim olduça rahatlatıcıydı.

O anki sonucun ortalama 5 gün dayandığını söylediler (ben 3.gündeyim ve hala hissedebiliyorum) ama eğer sonuçları uzatmak isterseniz bir ay boyunca her hafta uygulama alarak 3-4 ay dayanmasını sağlayabilirsiniz. Veya “booster” dedikleri ürünleri mevcut rutininize ekleyebilirsiniz. Ben Vitamin C+3’ü aldım ve işe yaramasını umuyorum!

Türkiye’de Intraceuticals markasının spa’sı veya satıldığı bir nokta yok. Ama sanıyorumki bir çok klinik buna benzer oksijen bakımları yapıyor.

Marka hakkında daha fazla bilgi için http://intraceuticals.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s