Londra’da Görülecek Gezilecek Yerler

Londra defalarca ziyaret ettiğim ve asla bıkmadığım şehirlerden biri. İlişkimiz ilkokul yıllarında geldiğim yaz kamplarıyla başladı, lisede bir aylık tasarım kurslarında büyüdü, üniverstede Paris’e yerleştiğimde bir tren uzaklığında olmasıyla meyve verdi. Şimdi de kardeşim Londra’ya bir saat uzaklıkta olunca, aşkımız kaldığı yerden devam ediyor.

Londra’yı ziyaret edeceklere tüm seyahat kitapçık ve sitelerinde görecekleriniz dışında kendi gözümden en sevdiğim mekanları paylaşmak istedim. Keyfini çıkarın ve afiyet olsun!

 1. Firmdale Hotels: Londra ve New York’ta bir oteli grubunun Londra’da bir çok otelleri var.  Londra’da kalmak istediğiniz yere göre bir çok farklı semtte mevcut ve hepsi birbirinden güzel tasarımlara sahip. Benim kalma fırsatı bulduklarım Knightsbridge, Number 16 ve The Soho Hotel (burada nam-ı diğer Chuck Bass’le yan yana kahvaltı etmişliğim ve kalp krizinin eşiğinden dönmüşlüğüm var…)
 2. Columbia Road Flower Market: Havanın güzel olduğu bir Pazar sabahı gitmenizi şiddetle tavsiye ederim. İnstagram fotoğrafları için cennet! Ardından Shoreditch bölgesinde gezintiye devam edin ve Albion‘da bir şeyler atıştırın.
 3. Hummingbird Bakery: Londra’da bir çok noktada bulunan bu pastane ömrünüzde yiyeceğiniz en iyi Red Velvet ve Black Bottom cupcakeleri yapıyor. Bir ay Londra’da yaşadığım dönemde her gün bir black bottom yediğim doğrudur. Hatta artık kapıdan girdiğinde müşterilerinin sabah kahvesini ezbere bilen baristalar gibi “1 Black Bottom coming right up” şeklinde karşılanıyordum. Pişman değilim.
 4. NAC: Çok tatlı ve keyifli bir restoran, salatalar oldukça lezzetli. Terasında şarap içmek ayrıca keyifli.
 5. John Bell & Croyden: Cilt bakımı alışverişinizi sakin bir ortamda, rahatsız edilmeden yapabileceğiniz Türkiye’de olmayan bir çok markaya sahip eczane.
 6. Nordic Bakery: Cinnamon Bun. Söyleyeceklerim bu kadar.
 7. Good Life Eatery: Hızlı, sağlıklı yemek. Acai bowllardan, kabak spaghettilerine hem sağlıklı hem bu kadar lezzetli olmak zor. Bir de badem sütüyle güzel kahve yapabilen nadir mekanlardan. Bir diğeri için: C Press
 8. Saatchi Gallery & Kings Road: Bir modern sanat müzesi olan Saatchi pek bilinmeyen sanatçılardan başka bir yerde eşini bulamayacağınız parçalar sergiliyor. Hiç sanata ilginiz olmasa bile bence eğlenebileceğiniz ve ilgi çekebilecek bir galeri. Üzerinde bulunduğu Kings Road ise lüks ünlü markalardan küçük butiklere bir çok farklı mağazaya sahip şık bir cadde.
 9. Borough Market & Monmouth Coffee: Londra’nın en iyi yemek pazarı. Pazar derken meyve sebze değil, sanki bir festival gibi yan yana standlarda farklı yemekler pişiyor. Tıka basa yemeye hazır olduğunuz bir öğle yemeği için harika. Benim gibi çikolata hastasıysanız Oliver’s Bakery’den altın külçe tipli brownieyi kesinlikle deneyin. Benzersiz. Sonrada Londra’nın yüksek ihtimalle en iyi kahve çekirdeklerine sahip Monmouth’da bir kahve için. (Hatta grubu ikiye bölün, birileri brownie almaya gitsin, diğer grup Monmouth’da sıraya girsin)
 10. Liberty: Bence burası bir alışveriş malikanesi. Muhteşem bir binanın içine yerleşmiş mağaza en iyi markalardan harika koleksiyonlar taşıyor. Parfüm ve kozmetik katında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
 11. Koya: Japon noodleları seviyorsanız burada bir udon yemelisiniz. Hiç denemediyseniz, burada denemelisiniz.

One Comment Add yours

 1. Burcu says:

  Bu yazının çıktısını alıp tekrar gitmem gerekecek galiba 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *